Dmoz Kaydı ve Yararları

İnternet siteleri, genel olarak ilginç uygulamalardır. Birçok site sahibi site açarken fevri davranır. İleri zamanlarda işin daha çok ticarete yönelik olduğu dikkat çekmektedir. Kısaca bu işe ilk başladığınız zaman amacınız site açmak ya da kendinize ait bir sistemin olmasıdır. Zaman geçtikçe siteleri ve sistemleri daha iyi tanırsınız. İşin maddi boyutu sizi ister istemez cezp eder ve bu alana yönelik çalışmalarınız hız kazanır.

Sitenizi yükseltmek için daha fazla çaba göstermeye başlarsınız. Siteniz arama motorlarında üst sıralara tırmandıkça hem maddi açıdan ; hem de kişisel başarı açısından mutlu olursunuz. Eğer sitenizin yükselişe geçmesini istiyorsanız, ilk olarak sitenizi Google dizinlerinde aktif hale getirmelisiniz. Google , bu işlemi önemser ve kazançlı çıkmanıza temel sağlar. Bu dizinler arasında ‘’dmoz ‘’ adı verilen dizin kaynağının ayrı bir yeri vardır. Elbette bu dizine kayıt yaptırmak sizin de tahmin edebileceğiniz gibi pek de kolay değildir. Bunun için sayfanızın belli bir aşamayı geçmiş olması ve sanal ortamda söz sahibi olması gerekir. Kısaca üst düzey siteler için geçerli bir unvandır dersek, daha mantıklı bir çözümleme sunmuş oluruz.
Eğer siteniz ile ilgili hedefleriniz yüksekse , zamanı gelince mutlaka dmoz kaydını yaptırın. Bu şekilde kazancınızı da sanal ortamdaki karizmanızı da yükseltmiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Seo nedir ve ne işe yarar.docx başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Yorum yapın