Etkili Tanıtım Yazısı Hazırlamak

Tanıtım yazıları, tanıttığı alana doğru linkler içeren bir seo uygulaması olup en popüler yöntemlerden birisidir. Tanıtım yazılarınızdan istediğiniz verimi alabilmeniz için dikkat etmeniz gerek önemli noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat etmediğiniz zaman tanıtım yazılarınızdan istediğiniz tam randımanı alamazsınız. Peki etkin bir tanıtım yazısını veya makaleyi nasıl yazabilirsiniz?

Öncelikle etkin bir tanıtım yazısı veya makale yazmak istiyorsanız, yazılarınızda güzel bir Türkçe kullanmalısınız. Yazınızın her kelimesinin imla kurallarına uygun olması gerekir. Güzel bir Türkçe, sitemizi nasıl Google sıralamasında üst sıralara taşır diye soracak olursanız, size şöyle bir cevap verebilirim. Google emin olun ki senden benden daha iyi bir Türkçe biliyor. Hal böyle olunca, yazılarınızda ki imla kurallarına ve Türkçe’nize bakıp da bir değerlendirme yapıyor. İşte bu yüzden, güzel bir Türkçe kullanmanız ve imla kurallarına uygun yazım yapmanız sitenizi Google sıralamasında üst sıralara taşıyor.

Bunun yanı sıra, hiç bir cümlenizin başka bir siteden alıntı olmaması gerekiyor. her kelimenizin, her cümlenizin site ait yani özgün olması gerekiyor. Tanıtım yazılarınızın veya makalelerinizin mutlak çerçevede fotoğraf bulundurması lazım. Ve yazınızda bulunan fotoğrafın internet üzerinde bulunmaması ve tamamen sizin çekiminizle olması da büyük önem taşır. Google tarafından daha önce hiç rastlanmamış bir fotoğrafın sayfa üzerindeki kalite arttırıcı etkisini tahmin bile edemezsiniz.

Bir önceki yazımız olan Domain Bazlı Seo başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum yapın