Güncellemeden Sonra Seo Teknikleri

Google Güncelleme’nin gelişiyle beraber Google indexleme sistemini büyük ölçüde değiştirdi. Artık eski seo tekniklerini kullanarak google’da üst sıralarda çıkmak pek mümkün gözükmüyor. O yüzden hala işe yarayan tekniklerin üstünde çalışmak gerekiyor.

Bu noktada tabiki blogunuzun seo’su çok önemli bir yer tutyor çünkü ancak bu şekilde arama sonuçlarında daha yukarılarda yer alabilirsiniz. Eğer wordpress kullanıyorsanız daha önce yayınladığım wordpress seo ayarları başlıklı yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Google güncelleme sonra da çalışan seo teknikleri şu şekilde:

1. Orjinal ve Eşsiz İçerik

Burdaki olay aslında kopya veya taklit içeriği ortadan kaldırmak. Blogunuzda veya sitenizde ne kadar orjinal ve eşsiz içerik varsa, arama sonuçlarında o kadar iyi derecede olursunuz. O yüzden kopya ve çalıntı içerikten uzak durun ve orjinal yazılar yazmaya çalışın.

2. Anahtar  Kelimelerin (Keywords) Kullanımı

Makalenizin başlığını seçerken veya linkini ayarlarken unutmamanız gereken şey, insanlar tarafından en çok aranan anahtar kelimeleri (keywords) seçmek çünkü sitenizin trafiğini ancak bu şekilde arttırabilirsiniz yalnız bu noktada dikkat etmeniz gereken şey rekabeti yüksek anahtar kelimeler yerine, orta seviyede rekabeti olan anahtar keliemeleri kullanmak.

3. Arama Motorlarına ve Dizinlere Kayıt

Blogunuzu arama motorlarına veya dizinlere kayıt ettirirken unutmamanız gereken iki şey var. Birincisi blogunuzu sadece DMOZ gibi kaliteli dizinlere kayıt ettirin ve ikincisi blogunuzda düşük kaliteli linkler bulundurmayın. Unutmayın blogunuzdaki bir kaç kalitesiz bağlantı bütün blogunuzu etkileyebilir.

Google güncelleme‘den sonra hala işe yaran seo tekniklerinden birkaçı bunlar. Bu seo tekniklerini kullandıktan kısa bir süre sonra blogunuzun arama sonuçlarında daha yukarılarda yer aldığını göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir