Kendinizi Google’a Sevdirin

Webmasterlar tarafından son zamanlarda en fazla araştırılan kavram , Seo’dur. Seo ; genel olarak arama motoru optimizasyonu olarak bilinmektedir. Burada amaç, hedef kelimeler ve benzer çalışmalar sayesinde ; insanların aramalarında üst sıralarda yer almaktır. Bunun için sitenizde bazı ayrıntıların tam olarak işlev görmesi gerekir. Aksi taktirde arama motorlarında o kadar geriye düşersiniz ki ; insanların sizi bulabilmesi için dürbüne bile ihtiyacı olabilir.

İlk olarak bir takım bilgileri mutlaka öğrenmelisiniz. İlk olarak site içeriğinizden bahsedelim. Site içeriği aram motoru devi olan Google’ nin en sevdiği konulardan biridir. Site içeriği ve konusu ; oldukça önemlidir. Sonuç olarak Google ‘ nin bir sağlık sitesi ile gereksiz bir siteyi karşılaştırması ve sağlık sitesini daha değerli görmesi gayet mantıklıdır. Bu sebeple site içeriğiniz bu hususta çok önemlidir.

Arama motorlarında çok önemli bir unsur olan anahtar kelimeler , özenle seçilmelidir. Önemli olan sitede binlerce anahtar kelime bulundurmak değildir. Bu konuda az ve öz olmayı tercih edin. Hedef kelimeleri , uzun bir çalışma sonucu belirleyin. Bu sayede , tahmininizden çok daha hızlı bir yükselişe şahit olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ziyaretçiyi Sitenizde Tutabilmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum yapın