Seo İçin Altın Kurallar

Seo İçin Altın Kurallar

Seo kesinlikle profesyonel kişilerce yapılması gereken bir işlemdir. Yazılım ve web tasarım bilgisi olmayan kişilerin seo konusunda başarılı olmaları neredeyse imkansızdır. Yazılım ve seo konusunda bilgi kişiler kesin ve kalıcı sonuca ulaşırlar.

WordPress hazır web scriptleri ve seo

Piyasada bir çok seo işlemi yapılan wordpress web siteleri bulunmaktadır. WordPress web siteleri hazır scriptlerdir. Hazır scriptler üzerine kurulan web siteleri özgünlükten uzaktır. Seo konusunda en kesin ve olumlu sonuçlara manuel veya özgün kodlamaya sahip web siteleri ulaşmaktadırlar.

Google ve bir çok büyük arama motorları ile bağlantılı dünyanın en büyük açık kaynak dizin sitesi olan dmoz.org a girmek seo açısından çok önemlidir. Hazır scriptler ile yapılmış (wordpress gibi) web siteleri bu dizine eklemek bir hayli güçtür.

Robots txt nin önemi

Robots.txt arama motorları için en önemli dosyalardan biridir. Arama motorlarının listelemesini istediğiniz veya istemediğiniz klasör ve sayfaları tanımlayabilirsiniz.

Meta Tag kullanımı ve önemi

Meta Tag arama motorları için çok önemlidir. Doğru ve düzgün oluşturulan meta taglar hedef arama kelimelerinizde sizi başarıya götürecektir. Meta tag kullanımının sınırları , doğruları ve yanlışları vardır.

HTML kodlamaların önemi

Web sayfanızdaki class ve css kullanımı çok önemlidir. Css dosyanızın derli toplu olması, ve html kodlarınızın azlığı arama motorlarınca başarılı bulunur. Arama motorları kaynak kodlarınızı incelemektedir. Açık şekilde yapılan stil kullanımları satır sayısını arttırmasından ötürü ön bellek alım süresini uzatmakta ve sonucu olarak bir sonraki önbellek ziyaret tarihi otomatik olarak geciktirecektir.

İlgili ve alakalı içerik

Sayfa tasarımınızın özgünlüğünün yanı sıra sitenizde bulunan bilgi ve makalelerin özgünlüğü de çok önemlidir. Meta Tag lar dışında geliştirilen içerikler arama motorlarınca faydasız ve yanıltıcı olarak değerlendirilir. Meta Tag larınızla ilintili ve ilgili yazılar bulundurmalısınız.

Site Haritaları

Sunucunuz da bulunduracağınız sitemap haritası ile arama motorlarının ön belleğe alma işlerini kolaylaştıracaksınız.. Kırık link ve sayfa içerisinden gidişi olmayan linkler seo başarınızı engelleyecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir