Seo ve Tasarım

Web site sahiplerinin yaptıkları yanlışlardan biri de tasarımdır. Özgün ve yalnızca sizde olan bir tasarım arama motorlarının sitenizi daha fazla tutması ve üst sıralarda yer vermesi demektedir. Pek çok site sahibinin özgün tasarım yapmak için uğraş vermeleri, para dökmeleri de bu yüzdendir.

Özgün bir web site tasarımı ile kurulan web sitelerinde seo işlemleri daha hızlı sonuç vermektedir. Tasarım da dikkat etmeniz gereken en temel koşul ise kullanıcıların aradıkları bilgileri rahat bir şekilde sitenizde bulmasıdır. Seo’da doğallık olarak kabul gören bu işleme dikkat etmeniz gerekmektedir. Oldukça karışık bir site arama motorları tarafından ilgi görmez ve spam muamelesi görebilir.

Tasarımın seo açısından bir diğer önemi ise girmiş olduğunuz içeriğe önem katmasıdır. Pek çok aynı web sitenin arasından sıyrılan özgün tasarıma sahip siteniz google’da ve diğer arama motorlarında daha değerli bir hal alacaktır. Seo işlemleri uygulamadan önce tasarımı hazırlamanız daha sağlıklı olacaktır. Sürekli tem değişimi arama motorları tarafından sitenizin değerini düşürmektedir.

Bir önceki yazımız olan Backlink Edinme Rehberi başlıklı makalemizde backlink, backlink edinme ve ücretsiz backlink hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum yapın