Site İçeriğinin Seo İle Uyumu

Milyonlarca web sitesi arasından, arama sonuçlarında özellikle Google gibi dev bir arama motoru önceliği site içeriklerine göre belirlemektedir. Sitenizin içerdiği yazı, video, resim gibi dataları ne kadar kullanıcıyı tatmin ederse ve beklentilerini karşılarsa, siteniz o kadar üst sıralarda yerini alacaktır. Elbette içerik yazımı da seo çalışmasının bir parçasıdır ve püf noktaları vardır.
Bir marketten kuruyemiş aldınız. Aldığınız ürün içerisinde yarısının çürük veya hasarlı olduğunu düşünün. Kısa sürede satışlarınız olumsuz yönde etkilenecektir. Benzer şekilde site içeriğinizin de internet kullanıcılarının beklentilerini karşılayacak nitelikte olması önemlidir. Ancak bunun dışında yazılarınızda önem vermeniz gereken ayrıntılar mevcut.
Bir makale yazımında, seçeceğiniz yazı başlığı mutlak surette konuyla ilgili anahtar kelime içermelidir. Bu seo için önemli bir durumdur. Çünkü mevcut url olarak da bu kelimeler geçecek ve arama sonuçlarında sıralamanızda etkili olacaktır. Bu mantık ile yazı içeriğinde de ilgili anahtar kelimelerin yoğun kullanılması da elbette fayda sağlayacaktır. Ancak çok aşırıya kaçıp, sürekli anahtar kelimeler üzerinden makale yazımı yaparsanız bir süre sonra arama motorları sizi spam içerik olarak algılayabilir. Bu yüzden bu konuda mümkün olduğunca hassas olmalısınız.
Yazılarınızda anahtar kelimelerin bulunduğu yerlerde, kalın yazı olacak şekilde düzenleme yapmanız, arama motorlarının dikkatini çekecek ve sizi o kelimelerde daha popüler kılacaktır. Aynı şekilde bunu italik yazı şeklinde de yapabilirsiniz.
Diğer yandan yazı içeriğinizde site içi linkleme de oldukça önemlidir. Seo kelimesi geçen kısımlarda, seo kelimesini, etiket sayfasında “seo” etiketi sonuçlarını gösteren url ile bağlamanız durumunda, bu yazının indexlendiği durumda etiket sayfanız da indexlenecek ve diğer seo başlıkları da güncellenmiş olacaktır. Bu da önemli bir ayrıntı olarak makalelerinizde dikkat etmeniz gereken bir konudur.
Yazılarınızda yazım hatalarının bulunmamasına özen göstermelisiniz. Arama motorları yazım yanlışlarını fark edebilir. Ayrıca h1,h2,h3 etiketlerini kullanarak başlıklar oluşturmanız da dikkat çekmesi açısından faydalıdır.
Her geçen gün yenilenen kurallar ve geliştirilen sistemler ile daha akılcı sonuçlar veren arama motorlarında belirttiğimiz kurallara önem vermeniz, sitenizin zamanla istatistiklerine yansıyacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir